portál pro úředníky o lokální integraci cizinců

Nabídka

Jak řešit integraci cizinců? Co ve stávající nabídce sociálních služeb schází? A co je nejvíce potřeba z pohledu samotných migrantů? Jak zlepšit mezietnické soužití v lokalitě a lépe pracovat se stereotypy většinové společnosti?

Pokud se ve vaší obci, městě nebo městské části zabýváte těmito nebo podobnými otázkami a chcete lépe porozumět a strategicky se zabývat integrací cizinců, nabízí vám Multikulturní centrum Praha integrační workshop inspirovaný metodikou německé nadace Bertelsmann Stiftung.

Integrační workshop je zpravidla jednodenní akcí. Veškerou organizaci (identifikace a pozvání aktérů, logistika atd.) řeší MKC Praha. 

Zaměření workshopu určuje zadavatel (město). Možné příklady využití: 
  • zpracování problematiky integrace pro potřeby komunitního plánování
  • identifikace témat pro projektové žádosti
  • networking
Konkrétní ukázky, fotografie a více informací můžete načerpat v sekci realizované workshopy.

Workshopy realizujeme v omezeném počtu zdarma v rámci projektu Na práci v ČR, financovaného z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR. 
Kontakt: Jan Dítko, jan.ditko@mkc.cz, tel. 728 657 089

Navazující aktivity

MKC Praha zajišťuje obcím následnou podporu v podobě moderovaného diskusního fóra určeného především pro účastníky workshopu, umístěného na portálu helpdesk.migraceonline.cz. Fórum slouží jako místo vzájemného kontaktu, prostor pro výměnu zkušeností, informací a dat i jako platforma pro řešení aktuálních problémů.

Účastníci strategického integračního workshopu z řad zaměstnanců úřadů místních samospráv budou mít možnost vycestovat na třídenní studijní cestu do západoevropských měst. Navštíví naše partnerské organizace a další instituce, které se zabývají integrací cizinců na lokální úrovni a na trh práce, a seznámí se s různými modely a koncepty, příklady dobré praxe a úspěšnými projekty v této oblasti. Cílem těchto studijních cest je zprostředkovat účastníkům intenzivní výměnu zkušeností a možných řešení integrace migrantů.


...nahoru▲   

Kontakt

Multikulturní centrum Praha
Náplavní 1
120 00 Praha 2

Tel: (+420) 296 325 346
E-mail: jan.ditko@mkc.cz

 

Tento projekt je financován z ESF prostřednictvím OPLZZ a státního rozpočtu ČR.

Evropský integrační portál integrace v členských státech EU


Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect