portál pro úředníky o lokální integraci cizinců

MigraceOnline.czIntegrační workshopy › Všeobecné informace

Všeobecné informace

Strategický integrační workshop - všeobecné informace

Nástroj pro systematické uchopení problematiky integrace cizinců na lokální úrovni

Počet cizinců v českých městech roste. Jak lépe využít jejich potenciál a jak předcházet problémům, které mohou v oblasti vzájemného soužití vznikat? Základem je systematický přístup k integraci cizinců na komunální úrovni.

Co ve stávající nabídce sociálních služeb schází? Co na přítomnosti migrantů trápí starousedlíky? Přes koho lze navázat komunikaci s migranty? A co je vlastně nejvíce potřeba z pohledu samotných migrantů? V mnoha případech není vůbec jednoduché rozhodnout, jaké první kroky je potřeba v oblasti integrace cizinců podniknout. 

Multikulturní centrum Praha o. s. přináší českým městům unikátní nástroj pro usnadnění strategického plánování v této oblasti – integrační workshop. Jeho prostřednictvím se snažíme pomoci obcím vybudovat integrační infrastrukturu za využití potenciálu všech aktérů i již existujících opatření. Workshop spojuje místní znalost se zkušenostmi německého specialisty na lokální integraci – nadace Bertellsmann Stiftung. Účastníkům se pod vedením zkušených facilitátorů daří v krátkém čase dospět k formulaci konkrétní strategie ušité na míru specifickým potřebám obce. V podobě integračního workshopu mohou také obce získat výraznou pomoc při přípravě projektů v oblasti integrace cizinců z programů Ministerstva vnitra ČR, Evropského integračního fondu nebo jiných zdrojů.

Pro koho je workshop určen?

pro_koho_je_urcen_workshop

Cíle workshopu

cile_workshopu.jpg

Struktura workshopu

struktura_worskshopu_1_1

struktura_worskshopu_2_1

Výstupy workshopu

  • lokální strategie integrace
  • témata pro grantovou žádost
  • přehled o fundraisingu

Navazující aktivity

MKC Praha zajišťuje obcím následnou podporu v podobě moderovaného diskusního fóra určeného především pro účastníky workshopu, umístěného na portálu helpdesk.migraceonline.cz vždy pod jednotlivými již uskutečněnými workshopy. 

Aktivní účastníci workshopu z řad zaměstnanců místních samospráv mají zároveň možnost vycestovat na studijní cestu do vybraných západoevropských měst.

...nahoru▲   

Kontakt

Multikulturní centrum Praha
Náplavní 1
120 00 Praha 2

Tel: (+420) 296 325 346
E-mail: jan.ditko@mkc.cz

 

Tento projekt je financován z ESF prostřednictvím OPLZZ a státního rozpočtu ČR.

Evropský integrační portál integrace v členských státech EU


Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect