portál pro úředníky o lokální integraci cizinců

MigraceOnline.czPřečtěte si - bydlení › Podpora integrace barmských přesídlenců do české společnosti - staňte se dobrovolníkem!

Podpora integrace barmských přesídlenců do české společnosti - staňte se dobrovolníkem!

7. 5. 15

Od dubna 2015 do března 2016 realizuje Barmské centrum Praha nový projekt, jehož cílem je zlepšit multikulturální soužití mezi přesídlenými barmskými uprchlíky a jejich českými spoluobčany. Cílovou skupinou jsou přesídlenci z Barmy, dohromady 27 rodin v celkovém počtu 128 osob, která je rozmístěna v 20 městech po celé České republice. Jsou převážně z čjinského, karenského a kačjinského etnika a křesťanského vyznání.

Projekt se skládá ze 4 aktivit:
  • Barmsko-české dny, kdy budeme společně připravovat a ochutnávat barmská jídla, která potom vydáme v kuchařce, chodit na poznávací výlety, pořádat tvůrčí dílny, besedy na školách a vůbec se vzájemně se poznávat,
  • Multikulturní festivaly, na nichž se budou Barmánci prezentovat se svými produkty,
  • Helpcentrum pro přesídlence, s cílem pomáhat i pomocí dobrovolníků překonávat překážky v jejich běžném životě a
  • sdružení obcí, kde žijí přesídlené rodiny, do Národní platformy s cílem sdílet vzájemně informace, dobrou praxi a řešení s integrací přesídlenců na místní úrovni.

Chcete se zapojit?

Hledáme pro tento projekt dobrovolníky, které by bavilo barmským rodinám pomáhat, například s komunikací s úřady a institucemi, navazovat a udržovat kontakty v rámci místní komunity, doučovat děti a dospělé českému jazyku, plnit školní povinnosti, jezdit na výlety, vařit barmská a česká jídla, zapojovat do místních spolků a kroužků, místních společenských akcí, pomáhat s přípravou a realizací akcí Barmského centra apod. Ideálně z měst, kde barmské rodiny žijí, to je Brandýs n/ Labem – Stará Boleslav, Poděbrady, Oseček, Kutná Hora, Chrast u Chrudimi, Vysoké Mýto, Zruč n/Sázavou, Havlíčkův Brod, Přibyslav, Nové Město na Moravě, Černá Hora, Boskovice, Židlochovice, Bohdalice, Brno, Bzenec, Hluk, Zlín, Vsetín, Praha.

Pokud máte zájem zapojit se jako dobrovolníci s ochotou pomoci barmské rodině v jejím úsilí o integraci do české společnosti, ozvěte se, prosím, na email: merhaut (zavináč) burma-center.org, kde Vám sdělíme další podrobnosti.

Projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz....nahoru▲   

Kontakt

Multikulturní centrum Praha
Náplavní 1
120 00 Praha 2

Tel: (+420) 296 325 346
E-mail: jan.ditko@mkc.cz

 

Tento projekt je financován z ESF prostřednictvím OPLZZ a státního rozpočtu ČR.

Evropský integrační portál integrace v členských státech EU


Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect